Ana Sayfa / Biz Kimiz

Biz Kimiz

Aydın Başar Kimdir? 

6 Kasım 1980’de Sivas’ta doğdu.

Selçuk İlkokulu, Fevzi Paşa Ortaokulu, Cumhuriyet Lisesi ve Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Üniversite yıllarında ilk denemesini edebiyat fakültesi öğrencilerinin çıkardığı Koza Dergisi’nde yayımladı. O yıllarda arkadaşları ile birlikte üç sayılık İnşirah adlı bir dergi çıkarttı. Aynı arkadaşları ile daha sonraki yıllarda ilahiyathaber adlı bir site çalışması oldu.

1998’den beri yazıları Altınoluk, Genç Dergisi, Somuncu Baba, Gülistan, Yeni Dünya, Anadolu Gençlik, Vuslat, Beyan, Milli Şuur, Burhan ve İstanbul (M. E. M. Dergisi) gibi dergilerde yayımlandı.

İki sene kadar  Milli Gazete’de, iki buçuk ay kadar da Dünyaya Yenisöz Gazetesi’nde makaleleri yayımlandı. Bir müddet Dunyabizim.com adlı kültür sanat sitesinde çok sayıda yazılar yazdı.

Yazılarında eğitim ve sosyal yapı ile ilgili konulara ağırlık verdi. Bir taraftan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan yazar, eğitim ve din konularında çeşitli vakıf ve derneklerde konuşmalar yaptı.

Din Kültürü Müfredatına yönelik önerilerinden dolayı, dönemin Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer imzalı bir teşekkür mektubu aldı.

2015 yılında Antalya’da yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitaplarının Milli ve Manevi Değerlere Uygunluğunu kontrol etme komisyon çalışmalarında bulundu.

2015 yılında İstanbul Valiliği tarafından Üstün Başarı ödülüyle ödüllendirildi.

Eğitimci Yazar Aydın Başar Eyüp Sultan Gönüllüsü ve Şifa-i Şerif Dersleri Talebesi olup, İlim Yayma Cemiyeti üyesidir. Halen Bağcılar’da öğretmenliğe devam etmektedir.

Sekülerizm Çıkmazından Mağaraya Doğru” ve “Kırk Yazarla Ufka Doğru” adlı iki kitabı bulunan yazar evli ve Eyüp ve Ensar adında ikiz çocuk babasıdır.