Ana Sayfa / Örnek Şahsiyetler / Gönül Dünyamız / Molla Burhaneddin Bambaşka

Molla Burhaneddin Bambaşka

Dün saat 22 sularında Türkiye’de en çok ziyaret etmek istediğim Molla Burhaneddin Hazretlerini ziyaret etmek ve ellerinden öpmek nasip oldu. Videolarda ve fotoğraflarda gördüğüm gibi yanında Molla Talha Efendi vardı. Onundan ellerinden öptük elhamdülillah.

Bu iki güzel zat birbirlerinin yanına o kadar güzel yakışıyorlardı ki… Sanki her ikisi de bu çağda yaşamıyormuş, geçmişten kopup gelmiş gibiydi. Bu güzel şahsiyetleri dünya gözü ile görmek, benim için tarifi imkansız bir mutluluktu.

Molla Burhan hazretleri, bir alim, bir mürşid olmanın yanı sıra onda çok farklı bir güzellik vardı. Vallahi bir gram kasıntı yok. Oradaki herkesle sanki içlerinden biriymiş gibi büyük bir rahatlıkla sohbet ediyor. Müşfik ve sevecen tavırları ile herkesin gönlünü alıyor. Teşvik ediyor, çağırıyor… Çok çok başka, çok çok farklı… Hani derler ya seni öldürmeye gelen sende dirilsin diye… İşte öyle bir zat… Bu zatı sevmeyi nasib ettiği için Cenab-ı Hakk’a hamd-ü senalar ediyorum.

Seyda bugün Medine’ye gitmek için hazırlanıyor. Efendimizle buluştuğu zaman nasıl gözyaşlarına boğulacağını tahmin edebiliyorum.

Kimseyi dışlamayan bir din anlayışı, talebelerle geçen bir ömür, tüm mahlukata şefkat ve Efendiler Efendisi’ne olan sarsılmaz bağlılık. Molla Burhan Hazretlerinin kalbimde her zaman çok önemli bir yeri olacak. Bu güzel ziyarete vesile olanlardan da Allah razı olsun.

Aydın Başar 06/03/2018

Hakkımda dinkulturuatolyesi

Şunlara Gözat

Gavura gavur demek ayıp mı?

    Türkiye’nin en önemli din eğitimcilerinden Üstad Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın, DinKulturuAtolyesi için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir