Ana Sayfa / Biz Kimiz

Biz Kimiz

Aydın Başar Kimdir? 

6 Kasım 1980’de Sivas’ta doğdu.

Tahsil hayatı Sivas’ta geçti. Selçuk İlkokulu, Fevzi Paşa Ortaokulu, Cumhuriyet Lisesi ve Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

1998’den beri yazıları Altınoluk, Genç Dergisi, Somuncu Baba, Gülistan, Yeni Dünya, Anadolu Gençlik, Vuslat, Beyan, Milli Şuur, Burhan ve İstanbul (M. E. M. Dergisi) gibi dergilerde yayımlandı.

İki sene kadar  Milli Gazete’de, iki buçuk ay kadar da Dünyaya Yenisöz Gazetesi’nde makaleleri yayımlandı. Dunyabizim.com adlı kültür sanat sitesinde çok sayıda yazılar yazdı.

2005 yılında Şırnak’ın Uludere ilçesinde öğretmenliğe başladı. 2009’da İstanbul Bağcılar’da öğretmenlik yapmaya devam etti. Meslek hayatında Başarı, Üstün Başarı ve Ödül belgeleri aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 14 -18 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen çalıştayda, “Ders kitaplarının Milli ve Manevi Değerler Yönünden İncelenmesi komisyonunda görev aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 15.04.2019 – 19.04.2019 tarihleri arasında Rize Çayeli’de düzenlenen çalıştayda  “Meslek Standartlarına Uyumlu Öğretim Programı Geliştirme” komisyonunda görev aldı.

Aydın Başar Eyüp Sultan Gönüllüsü ve Şifa-i Şerif Dersleri Talebesi olup, İlim Yayma Cemiyeti üyesidir. Halen Bağcılar’da öğretmenliğe devam etmektedir.

Sekülerizm Çıkmazından Mağaraya Doğru” ve “Kırk Yazarla Ufka Doğru” adlı iki kitabı bulunan yazar evli ve Eyüp ve Ensar adında ikiz çocuk babasıdır.

Dinkulturuatolyesi.com yayın yönetmenidir