Ana Sayfa / Örnek Şahsiyetler / Gönül Dünyamız / İyi ki Mustafa Kelebek hocamın öğrencisiyim

İyi ki Mustafa Kelebek hocamın öğrencisiyim

Şimdi size hayatımdaki en güzel anlardan birini göstermek istiyorum.
Stajdaki danışman öğretim elemanımız olan Mustafa Kelebek hocamız bugün bizim ders anlatışımızı dinlemeye geldi.

Ders bittikten sonra sınıftan çıkmadan önce 6. Sınıf öğrencilerine bir hatırasını anlattı. Bu olaydan sonra hiç beklemediğimiz bir anda öğrencilerden biri çıkıp “Öğretmenim elinizi öpebilir miyim?” dedi ve Mustafa hocamın elini öptü. O öğrenci bunu başlattıktan sonra bütün sınıf sıraya girdi ve tek tek Mustafa hocamın elini öptüler.

İşin en ilginç tarafı ise şu; bu bahsettiğim olay staj gördüğüm okuldaki en haylaz ve sınıfta bir türlü ders dinlemeyen sınıftı. Ancak dersi anlatan arkadaşımızı çıt çıkarmadan dinlediler, teneffüste olmalarına rağmen sınıftan çıkmadılar ve Mustafa hocamla konuşup el öptüler.

Bu olaydan çıkardığım çok fazla şey oldu. İlk olarak vurgulamak istediğim şey; Mustafa hocam o kadar içten, o kadar samimi ve güleryüzlü bir insan ki sınıfın ağası gibi davranan öğrenci dahi Mustafa hocamın elini öptü o da öğrenciyi alnından öptü.

Mustafa hocam gibi bir insan bu dünyaya her zaman gelecek değil. Allah’a hamdolsun ki onun gibi bir insanla tanıştık ve öğrencisi olduk.

İkinci vurgulamak istediğim şey ise şu; İslam o kadar kuvvetli bir din, insani değerleri o kadar çok öne çıkaran bir din ki, insanlar arasında şefkati, merhameti bu şekilde yayıyor.

Tebessüm sadakadır, bir gülümsemenin insan içinde bıraktığı mutluluk ve huzurun demek ki tarifi yok ki kalpler sadece bir gülümsemeyle yumuşayabiliyor ve bu hale bürünebiliyor.

Merhametin, şefkatin, sevginin ve saygının bitmediği yerde insanlığa ve dünyaya karşı umudumuz hiç bitmeyecek. Yunus hocamdan da Mustafa hocamdan da Allah kat kat razı olsun. İyi ki sizin gibi insanlarla tanıştık. İyi ki öğretmenim, iyi ki din kültürü öğretmeniyim. Bugünümüze hamdolsun!

Elif Tümer/ DinKulturuAtolyesi.com

Hakkımda dinkulturuatolyesi

Şunlara Gözat

Konyalı Büyük Bir Alim Ahmed Tahir Özyazıcı

Osmanlı devrinde “makarr-ı ulema” denen Konya’mız, pek çok âlim ve veli yetiştirmiş mübarek bir beldedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir