Ana Sayfa / İyi Haberler / Peygamberimiz Gününü Kaça Ayırırdı?

Peygamberimiz Gününü Kaça Ayırırdı?

yasar-kandermir-sifa-i-serif-dersleri

1920 yılından itibaren kesintiye uğrayan asırlık Şifa-i Şerif dersleri 14 yıldır Eyüp Sultan Camii‘nde yapılmaya devam ediyor.

Emin-SaracBüyük İslam Alimi Emin Saraç Hocaefendi’nin telkinatıyla, Prof. Dr. Yaşar Kandemir Hoca tarafından Eyüp Sultan Camii kürsüsünden gerçekleştirilen dersler, kalabalık ve seçkin bir cemaat tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Katılan Bir Daha Katılıyor

Pazar günleri öğle namazına bir saat kala başlayan derslere katmak isteyenler, ancak erken geldikleri takdirde camide yer bulabiliyorlar… Cemaatin Peygamber Efendimiz’in hadis-i şeriflerinin izah edildiği bu derslere ilgisi her geçen gün daha da artıyor.

Derslere katılan vatandaşlar, bu hayırlı hizmetin devam etmesine vesile olan Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve Müftülük yetkililerine teşekkürlerini ifade ediyorlar.

Yasar-kandemir-sifa-i-serifMüjdeci ve sevdirici bir üslup kullanılıyor

Bu derslerde Prof. Dr. Yaşar Kandemir Hoca Kadı İyaz Hazretlerinin naklettiği hadis-i şerifleri anlaşılır ve tatlı bir üslupla izah ediyor. Peygamber Efendimiz’in müjdeci ve sevdirici üslubunun en güzel şekilde yansıtıldığı bu derslerde, İslam Peygamberinin gönülleri ısıtan şefkat ve merhameti “Alemlere rahmet oluşu” bağlamında en güzel şekilde ortaya konuluyor.

Peygamber Efendimiz Gününü Kaça Ayırırdı?

Prof. Dr. Yaşar Kandemir Hoca yaptığı bir dersinde Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem’in hikmet pınarlarından süzülen hadis-i şerifleri izah etmeye devam etti.

Şifa-i Şerif’ten nakille Efendimiz’in günü üçe ayırdığını söyledi:

  1. Cüz’en lillah (Allah için ayırdığı vakit)
  2. Cüz’en nefsihi (Kendisine ayırdığı vakit)
  3. Cüz’en ehlihi (Ailesine ayırdığı vakit.)

Diğer İnsanların Dertleriyle İlgilenirdiadi-guzel-kendi-guzel-muhammed- yasar-kandemir

Efendimizin kendisine ayırdığı vakitte diğer insanların dertleriyle ilgilendiğini, arkadaşlarını da diğer insanların dertleriyle ilgilenmeye teşvik ettiğini söyleyen Prof. Dr. Yaşar Kandemir Hoca bu konuda şu hadisi nakletti:

“Dert ve ihtiyaçlarını bana iletmeyenlerin isteklerini bana ulaştırınız. İnsanların ihtiyacının bana iletilmesine kim yardımcı olursa , o dehşetli kıyamet gününde Allah Teala onu korktuğundan emin kılar.”

Aydın Başar/ DinKulturuAtolyesi.com

Hakkımda dinkulturuatolyesi

Şunlara Gözat

İÇLİ SES

Vahdet meyinin cur’asın, mâşuk elinden içmişem Ben dost kokusun almışam, misk-i hıtânı neylerem. Yunus Emre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir